امروز  :            

 
 
سجاده فرش فارسیان
تابلوفرش ماهروبافان
اخبار ويژه روزنامه
 

سردمداران رژیم صهیونیستی بدانند اگر غلطی از اسرائیل سر بزند ملت ایران تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

 

در سخنرانی نوروزی در حرم امام رضا(ع) مطرح شد؛ رهبر معظم انقلاب در سخنان بسیار مهم خود در صحن امام خمینی(ره) حرم امام رضا(ع) تاکید کردند: سردمداران رژیم صهیونیستی بدانند اگر غلطی از آنها سر بزند ملت ایران تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

 

ثبت زمان نکات مهم سخنان مقام معظم رهبری در حرم امام هشتم (علیه السلام)

 

"16:10سخنان رهبرانقلاب درخصوص انتخابات: در درجه اول گسترش مشاركت مردم اهمیت دارد/همه سلیقه های سیاسی كه دلشان برای كشور میسوزد باید در انتخابات شركت كنند.

"16:38رهبرانقلاب: سردمداران اسرائیل گاهی ایران را تهدید میكنند اما بنظر میدانند كه اگر غلطی بكنند جمهوری اسلامی، تل آویو و حیفا را با خاك یكسان خواهد كرد.

"16:40رهبر انقلاب: خوب است دولتمردان آمریكا بفهمند با اقداماتی كه انجام دادند كار را بجایی رساندند كه تا نام دشمن برده میشود، نام آمریكا به ذهن‌ها خطور میكند.

"16:46رهبرانقلاب: رئيس جمهور آمريكا در سخنرانی رسمی طوری از مشكلات اقتصادی ايران سخن ميگويد مانند آنكه دارد از پيروزی خود سخن ميگود و به پيروزيهای بزرگ ملت ايران اشاره نميكند و نخواهد كرد.

"16:53رهبر انقلاب: ‫در مسائل بین المللی سعی دشمن این بود كه كاری كنند كه اجلاس غیرمتعهدها كمرنگ برگزار شود ولی سران دو سوم دنیا كه عضو غیرمتعهدها بودند فعالانه در این اجلاس شركت كنند‬.

"16:53رهبر انقلاب: ‫تحریمها بی اثر نبود ولی در كنار آن یك اثر مثبت بزرگ اتفاق افتاد و موجب شد نیروهای درونی، استعدادها و ظرفیت عظیم ملت ایران شكوفا شود‬.

"17:52سخنان رهبرانقلاب درخصوص انتخابات: در درجه اول گسترش مشاركت مردم اهمیت دارد/همه سلیقه های سیاسی كه دلشان برای كشور میسوزد باید در انتخابات شركت كنند.

 

محورهای اصلی سخنان رهبرمعظم انقلاب :

* رهبر معظم انقلاب: بعضی فقط ضعف‌ها را می‌بینند، این نگاه ناقصی است/ملت ایران در میدان پرچالش به رغم دشمنی دشمنان سربلند و پیروز ظاهر شده است.


* رهبر معظم انقلاب: برنده میدان پرتلاش زورآزمایی بین‌المللی ملت ایران است.


* رهبر معظم انقلاب: امروز یک شبکه تبلیغاتی بسیار عظیم با هزارن رسانه مشغول به کار است تا با انکار پیروزی های ملت و بزرگ کردن ضعف ها و پنهان کردن قوت ها اثبات کند در کشور ایران پیشرفتی صورت نمی‌گیرد.


*رهبر معظم انقلاب: دشمن دو برنامه اصلی دارد، اول مانع تراشی در مسیر پیشرفت ایران با منحرف کردن حواس ملت، مسئولان و نخبگان و دوم ؛ تلاش تبلیغاتی برای انکار پیشرفت‌ها.


*رهبر معظم انقلاب: رژیم صهیونیستی در قواره و اندازه‌ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران به چشم بیاید/ اگر غلطی از آنها سربزند جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.


*رهبر معظم انقلاب: دولت انگلیس خبیث هم با ملت ایران دشمنی میکند،منتها دولت انگلیس نقش مکمل دشمنی را با ملت ایران ایفا میکند و استقلالی از خودش ندارد.


* رهبر معظم انقلاب: لانه اصلی توطئه علیه ایران، آمریکاست/این از لطایف عالم است که با ما دشمنی میکنند و میگویند نفهمید که ما با شما دشمنی می‌کنیم.


* رهبر معظم انقلاب: اقتصاد ما بعلت وابستگی به نفت دچار اشکال است/17-18 سال قبل به دولت وقت گفتم کاری کنید که بتوانیم اراده کردیم درب چاههای نفت را ببندیم.آقایان به قول خودشان تکنوکرات لبخند زدند مگر می‌شود.


*رهبر معظم انقلاب: در مسایل منطقه‌ای دشمنان اعتراف کردند که هیچ مساله‌ای بدون حضور و رای ایران حل نخواهد شد/در کنار اثر منفی تحریم ها، تحریم موجب شد که نیروی درونی ملت ایران فعال شود.


* رهبر معظم انقلاب: سال 91 برای ما یک میدان رزمایش بود/به کوری چشم دشمن در این رزمایش ملت برجستگی‌های خود را نشان داد و ضعف‌های خود را نیز شناخت.


* رهبر معظم انقلاب: ملت ثابت کرد در سایه آمریکا زندگی نکردن به معنای عقب افتادگی نیست.


* رهبر معظم انقلاب: همیشه باید جلوتر از دشمن حرکت کنیم/ دانشمندان ما قبل از اینکه کار به نقطه حساس برسد توانستند سوخت غنی شده 20 درصد را تهیه کنند.


* رهبر معظم انقلاب: آمریکایی‌ها پیغام می‌دهند قصد تغییر نظام را نداریم/ ما نگران نیستیم شما قصد تغییر نظام را دارید یا ندارید/ روزی که قصد تغییر را داشتید هیچ کاری نتوانستید بکنید بعد از این هم نخواهید توانست.


*رهبر معظم انقلاب: آمریکایی‌ها از ره‌های گوناگون به ما پیغام میدهند بیایید درباره مساله هسته‌ای گفت‌وگو کنید/منظورشان این است بنشینیم حرف بزنیم و شما نظر ما را قبول کنید/این تحمیل است و ایران زیر این بار نمی‌رود.


*رهبر معظم انقلاب: تاکنون از سوی رهبری هیچ‌کس با آمریکایی ها مذاکره نکرده/برخی از دولتها فقط در خصوص مسائل مقطعی مذاکراتی داشته‌اند که موظف بوده‌اند خطوط قرمز رهبری را رعایت کنند، مسولین امروزی هم موظفند.


*رهبر معظم انقلاب: من به مذاکره خوشبین نیستم/مذاکره یک تاکتیک برای فریب افکار عمومی است.


*رهبر معظم انقلاب: انتخابات آبروی نظام است/در درجه اول گسترش مشارکت مردم اهمیت دارد/شورانتخاباتی در کشور و حضور مردم در پای صندوق‌های رای میتواند دشمن را نا امید کند.


*رهبر معظم انقلاب: در انتخابات همه سلیقه ها و جریان‌های معتقد باید مشارکت کنند/این هم حق است و هم وظیفه/مردم رایشان تعیین کننده است به طور نهایی.


*رهبر معظم انقلاب: رهبری یک رای بیشتر ندارد/ این رای هم تا وقتی به صندوق انداخته نشده کسی از آن اطلاع ندارد.


*رهبر معظم انقلاب: آنچه که برای رئیس جمهور آینده نیاز داریم، امتیازات امروز منهای ضعف های موجود است.


*رهبر معظم انقلاب: این روزها متاسفانه نسبت‌های گوناگون به اشخاص گوناگون رواج دارد/مراقب باشید تحت تاثیر این چیزها قرار نگیرید/از حقیر کسی چیزی در خصوص این قضیه نخواهد شنید.


* رهر معظم انقلاب: به من گزارش داده‌اند ممکن است در ایام انتخابات روزی چند صد میلیون پیامک رد و بدل شود/مراقب باشید تحت تاثیر این چیزها قرار نگیرید،نگاه کنید، تشخیص دهید و اصلح را بشناسید.
 متن کامل
سخنرانی رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی

خبرگزاری وصال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفترمقام معظم رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین روز از سال 1392 ، عصر امروز در جمع گسترده و پرشور هزاران نفر از زائران و مجاوران  حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا سلام ا...  علیهما در سخنان بسیار مهمی به ارزیابی دستاوردها و پیشرفتهای زیربنایی بزرگ ملت ایران درسال 1391 برغم ایجاد موانع عملی و تبلیغات گسترده و پرحجم از جانب بدخواهان ملت پرداختند و ضمن بیان نكات اساسی در خصوص موضوع مذاكره با آمریكا، همچنین الزامات حماسه اقتصادی به ویژه لزوم رهائی از وابستگی به نفت و توجه جدی به سیاستهای كلان اقتصادی ، و اقدام هوشمندانه پیش از اجرای نقشه دشمن را تبیین كردند و در خصوص حماسه سیاسی نیز انتخابات ریاست جمهوری را مظهر آن دانستند و تاكید كردند، در انتخابات باید همه سلیقه ها و جریانهای سیاسی معتقد به نظام جمهوری اسلامی حضور داشته باشند و با عنایت پروردگار و همت ملت ایران ، مشاركت گسترده ای نیز تحقق یابد زیرا انتخابات ریاست جمهوری در همه مسائل اصلی كشور تاثیر گذار است.

حضرت آیت ا... خامنه ای در سخنان خود ضمن تبریك مجدد سال نو به ملت ایران ، ارزیابی نقاط قوت و ضعف كشور در سال گذشته و برنامه ریزی  بر اساس این ارزیابی كلان را یك ضرورت برشمردند و افزودند: همانگونه كه انسان در مسائل فردی و شخصی نیازمند ارزیابی و محاسبه دائمی است ، در مسائل كشور نیز ارزیابی و محاسبه ملی ، كاری  با اهمیت است، زیرا قابل عبرت گرفتن وبهره گیری برای آینده است .
 
 ایشان با اشاره به زیرنظر بودن عملكرد و موفقیت های ملت ایران از جانب  ملتها و نخبگان كشورهای مختلف برای استفاده از تجارب آن و همچنین نگاه دقیق دشمنان ، به دستاوردها و احیاناً نقاط ضعف ایران خاطر نشان كردند: از این نظر نیز ملت ایران باید نگاهی كلان و واقع بینانه و ارزیابی صحیحی از شرایط كشور  داشته باشند .

رهبر انقلاب اسلامی، ارزیابی شرایط كشور با نگاه صرف به مسائلی همچون  گرانی ها ، كاهش تولید در برخی واحدهای تولیدی و فشارهای اقتصادی را  ارزیابی ناقص و نادرست خواندند و تاكید كردند : نگاه صحیح آن است كه در میدان عظیم پرچالش ملت ایران ، در كنار نقاط ضعف ومشكلات ، پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ نیز دیده شوند كه در این صورت نتیجه ی چنین ارزیابی كلانی، سربلندی و قهرمانی ملت ایران است.

حضرت آیت ا... خامنه ای با اشاره به اظهارنظر صریح مقامات آمریكائی مبنی بر اعمال تحریم برای فلج كردن ملت ایران افزودند: در این صحنه پرچالش، ملت ایران توانسته است با هوشمندی و ظرفیت وقدرت بالا ، تهدیدها را تبدیل به فرصت كند و همانند قهرمانی ورزشی ، از یك هماوردی سخت و همراه با زحمت و تلاش وخستگی ، پیروز خارج شود و تحسین همگان را نیز برانگیزد .
 
 ایشان خاطرنشان كردند : اگر چنین نگاهی به كشور و شرایط آن باشد ، قطعاً قهرمان این صحنه عظیم ، ملت ایران است .
 
رهبر انقلاب اسلامی افزودند : موفقیت ها و دستاوردهای ملت ایران در این عرصه پرچالش به گونه ای است كه حتی تحسین هوشمندان نكته بین و نخبگان سیاسی و دانشگاهی دنیا در كشورهای مختلف از جمله كشورهای بدخواه ایران را نیز برانگیخته است .

حضرت آیت ا... خامنه ای به گروهی هم كه همواره از پیشرفتهای ملت ایران ناخرسند هستند ، اشاره و تاكید كردند : این گروه كه همان دشمنان ملت هستند از دو شیوه برای مقابله با پیشرفتها استفاده می كنند : 1-مانع تراشی عملی همچون تحریم وتهدید و مشغول كردن مسئولان ، نخبگان و ملت به كارهای فرعی وغیر اولویت دار 2- تبلیغات گسترده و پرحجم برای پنهان كردن پیشرفتهای ملت ایران و بزرگنمائی برخی نقاط ضعف.

 ایشان سال 91 را از این منظر یكی از پركارترین سالها برای بدخواهان ملت ایران برشمردند و افزودند: آنها هدف خود را فلج كردن وبه زانو درآوردن ملت اعلام كرده اند ، بنابراین اگر ملت ایران در مقابل همه این فشارها ، سرپا و بانشاط بایستد و به پیشرفتهای بیشتری دست یابد ، آنها بی آبرو خواهند شد .

 رهبر انقلاب اسلامی سپس دو سوال را مطرح كردند:1- لانه اصلی توطئه برضد ملت ایران كجاست ؟ 2- دشمنان این ملت چه كسانی هستند ؟

حضرت آیت ا... خامنه ای در پاسخ به سوال اول تاكید كردند : مركز اصلی توطئه ها بر ضد ملت ایران ، آمریكا است و امروز بعد از گذشت 34 سال ، هر گاه كه نام دشمن برده  می شود ، ذهن ملت ایران به سرعت متوجه آمریكا می گردد .
 
 ایشان افزودند : مسئولان آمریكا باید در مورد این موضوع بدقت تامل كنند واز خود بپرسند كه چرا ذهن ملت ایران در خصوص دشمن ، همواره متوجه  آمریكا است ؟

رهبر انقلاب اسلامی همچنین در خصوص دشمنان ملت ایران ، خاطرنشان كردند : علاوه بر آمریكا كه دشمن درجه اول و مركز توطئه است ، دشمنان دیگری هم وجود دارند ، كه دولت انگلیس خبیث از جمله آنها است ، اما از خود استقلالی ندارد و با دنباله روی، نقش مكمل دولت آمریكا را دارد .

حضرت آیت ا... خامنه ای ، در این بخش از سخنان خود ، نكته ای را هم به  دولت فرانسه گوشزد كردند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران با دولت و ملت فرانسه مشكلی نداشته است اما دولت فرانسه در سالهای اخیر و بویژه از زمان ساركوزی ، سیاست دشمنی آشكار با ملت ایران را در پیش گرفته است كه این سیاست غلط همچنان ادامه دارد و این كار ، غیرمدبرانه و ناهوشمندانه است .

ایشان به رژیم صهیونیستی نیز اشاره و خاطر نشان كردند: رژیم غاصب صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست كه در صف دشمنان ملت ایران به حساب بیاید . رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی تهدیدهای سردمداران رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله نظامی به ایران ، تاكید كردند : اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ایران ، تل آویو و حیفا را با خاك یكسان خواهد كرد .

حضرت آیت ا... خامنه ای خاطر نشان كردند :آمریكائیها دائماً برای این چند دشمن ملت ایران ، تعبیر نادرستِ "جامعه جهانی" را  بكار می برند در حالیكه " جامعه جهانی " بهیچ وجه درصدد دشمنی با ایرانی و ایران اسلامی نیست .

ایشان بعد از تبیین دشمنان واقعی و معدود ملت ، به تشریح اقدامات خصمانه آنها در سال 91 پرداختند و افزودند : آمریكائیها بر خلاف اظهار دوستی های ظاهری به ملت ایران ، از اوایل سال گذشته تحریم های شدید و گسترده نفتی و بانكی را برضد ایران آغاز كردند و اصرار دارند كه با وجود این اقدامات خصمانه ، دشمن تلقی نشوند .

رهبر انقلاب اسلامی این سیاست را ادامه همان سیاست "پنجه چدنی زیر دستكش مخملی" دانستند و خاطرنشان كردند : آآنها بر خلاف این ظاهر فریبی ها ، حركت برنامه ریزی شده ای را آغاز كردند و انتظار داشتند  بعد از چند ماه ، ملت ایران تسلیم زورگوئی آنها شود و دست از فعالیت ها ی فزاینده علمی خود بردارد اما آنچه كه اتفاق افتاد خلاف خواسته و پیش بینی بدخواهان بود.

حضرت آیت ا... خامنه ای با اشاره به اظهار خرسندی مقامات آمریكائی از تاثیرگذاری تحریم ها و اظهارات برخی مقامات ایرانی در این ارتباط ، افزودند : تحریم ها اثر گذاشته اما آن اثری را كه آنها بدنبال آن بودند ، نداشته است.

ایشان خاطر نشان كردند : اگر تحریم ها اثر گذاشته است ، علت آن اشكال اساسی در وابسته بودن اقتصاد كشور به نفت است و بر همین اساس باید اقتصاد بدون نفت از  برنامه های اصلی و اولویت های دولت آینده باشد .

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان چندین سال قبل خود مبنی بر لزوم رسیدن به شرایطی كه امكان بستنِ درِ چاههای نفت و اداره كشور بدون نفت وجود داشته باشد، افزودند : درآن زمان برخی آقایانی كه به تعبیر خودشان تكنوكرات هستند ، در مقابل این سخن لبخند معنا داری زدند و گفتند مگر چنین چیزی امكان دارد ؟

حضرت آیت ا... خامنه ای تاكید كردند: رسیدن به اقتصاد بدون نفت امكان پذیر است اما شرط آن برنامه ریزی صحیح و اجرا ، است.
 
 .

 ایشان بعد از تشریح اقدامات خصمانه دشمنان در عرصه اقتصادی  در سال 91 ، به تلاشهای آنها در عرصه سیاسی نیز اشاره كردند و افزودند : یكی از اقدامات بدخواهان ملت ایران در عرصه سیاسی ، تلاش برای منزوی كردن نظام اسلامی بود كه برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در تهران با حضور سران و مسئولان بلند پایه جنبش عدم تعهد و تحسین ایران بدلیل پیشرفتهای شگرف علمی و فناوری و اقتصادی ، طراحی دشمنان را با شكست كامل مواجه كرد .

رهبر انقلاب اسلامی ایجاد تردید در ملت ایران و جدائی آنان از نظام اسلامی را یكی دیگر از اقدامات بدخواهان در عرصه سیاسی برشمردند و تاكید كردند: حضور متراكم و پرشور و شوق مردم در راهپیمائی 22 بهمن و ابراز احساسات آنان به اسلام و انقلاب اسلامی مشت محكمی بر دهان دشمنان بود.

حضرت آیت ا... خامنه ای برخی تلاشهای ناموفق در عرصه امنیتی و كوشش برای كاهش نفوذ و قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را از دیگر اقدامات خصمانه بدخواهان دانستند و افزودند : حضور قدرتمندانه ایران در پشت صحنه ی جنگ هشت روزه غزه و به زانو درآمدن رژیم صهیونیستی در مقابل مبارزان فلسطینی و همچنین اقرار بدخواهان  به غیرقابل حل بودن مسائل منطقه ای بدون حضور ایران ، موجب  بی نتیجه شدن دشمنی ها در این عرصه ها شد.

ایشان تاكید كردند : همه این فشارها و دشمنی ها بویژه تحریم ها در كنار برخی از آثار منفیِ آن ، آثار مثبت بزرگی نیز داشته است كه مهمترین آن ، فعال شدن نیروهای درونی و استعدادهای ملت ایران و تحقق كارهای عظیم و زیربنائی در سال گذشته است .

حضرت آیت ا... خامنه ای سپس به برخی از پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ و زیربنایی سال 91 كه در شرایط تحریم ها تحقق یافته است اشاره كردند و افزودند: كشف منابع جدید نفت و منابع جدید اورانیوم ، ایجاد و توسعه نیروگاهها و پالایشگاهها ، اقدامات زیربنائی در بخش راه و در حوزه انرژی ، دستاوردهای مهم علمی و فناوری از جمله پرتاب ماهواره ناهید و پرتاب كاوشگر پیشگام به همراه موجود زنده ، ساخت جنگنده فوق پیشرفته ، تولید داروهای حساس و نوتركیب، كسب رتبه اول در حوزه نانو فناوری در منطقه ، كسب مقام های برجسته علمی ، افزایش سرعت پیشرفت علمی ، رشد تعداد دانشجویان در كشور ، موفقیت های علمی در سلول های بنیادی و انرژی های نو و انرژی هسته ای ، بخشی از پیشرفتهای شگرف جوانان و دانشمندان ایرانی در سالی است كه قرار بود ملت ایران بر اثر تحریم ها فلج شوند .
 
ایشان تاكید كردند : درس بزرگ موفقیت ها و دستاوردهای سال 91 ، این است كه یك ملت زنده هرگز بر اثر تحریم ، فشار و سخت گیری دشمن به زانو در نخواهد آمد .

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند : سال 91 ، در واقع یك میدان تمرین و رزمایشی بود كه ملت ایران توانست توانائی ها و پیشرفت های خود را نشان دهد و در عین حال برخی نقاط ضعف را نیز بشناسد .

حضرت آیت ا... خامنه ای در بیان نقاط ضعف اقتصادی كشور در سال گذشته افزودند : وابستگی كشور به نفت ، بی اعتنائی به سیاستهای كلان اقتصادی و گرفتار شدن به سیاستهای روزمره از جمله نقاط ضعفی هستند كه لازم است مسئولان كشور، بخصوص دولت آینده به آنها توجه كنند و بدانند كه كشور باید سیاست اقتصادی كلان ، روشن ، برنامه ریزی شده و مدون داشته باشد .

ایشان یكی دیگر از درس های سال 91 را مشخص شدن بنیه قوی كشور دانستند و خاطر نشان كردند: هر اندازه كه بنیه كشور قوی باشد و مسئولان با وحدت وهمدلی و بر اساس تدبیر عمل كنند ، تاثیر اقدامات خصمانه دشمنان به حداقل خواهد رسید .

 رهبر انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه علاوه بر اقتصاد ، موضوعات مربوط به امنیت ، سلامت مردم ، پیشرفتهای علمی ، استقلال و عزت ملی نیز از مسائل مهم كشور هستند ، افزودند : ملت ایران با موفقیت های خود در سال گذشته ثابت كرد كه وابسته نبودن به آمریكا و قدرتهای بزرگ نه تنها موجب عقب ماندگی نیست بلكه موجب پیشرفت می شود .

حضرت آیت ا... خامنه ای بعد از ارائه ارزیابی كلان از شرایط واقعی كشور درسال 91، دو نكته معطوف به آینده را با درس گرفتن از مسائل سال گذشته ، مورد اشاره قراردادند .

 خواندن دست دشمن از پیش و اقدام فعال و هوشمندانه در مقابل طراحی های او اولین نكته ای بود كه رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره كردند.

حضرت آیت ا... خامنه ای در این خصوص افزودند : اقدام دانشمندان جوان ایرانی در تامین سوخت غنی شده بیست درصد راكتور تحقیقاتی تهران بمنظور تولید رادیو دارو،یك نمونه از این پیش دستی های هوشمندانه است كه باید به همه مسائل اساسی كشور تسّری یابد .

ایشان پیشدستی در كارهای عملی را وظیفه بزرگ اخلاقی و عاقلانه دولت ها ، صنعت گران ، كشاورزان ، سرمایه داران و كارآفرینان ، پژوهشگران،  طراحان  علمی و صنعتی ، استادان دانشگاهها، مدیران اقتصادی و پارك های علمی و فناوری دانستند و تاكید كردند: وظیفه همه این است كه كشور را در برابردشمنان، مستحكم ، غیرقابل نفوذ و غیرقابل تاثیرپذیر كنند .

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند : این موضوع ، یكی از اقتضائات اقتصاد مقاومتی است .

دومین نكته ای كه حضرت آیت ا... خامنه ای در این بخش از سخنان خود  به آن اشاره كردند ، موضوع پیغام های مكرر و اظهارات مقامات آمریكائی برای مذاكره دوجانبه بود.

ایشان افزودند: آمریكائی ها مدتی است كه از طرق گوناگون پیغام می دهند كه خواهان مذاكره جداگانه با ایران در خصوص موضوع هسته ای هستند اما من بر اساس تجربه های گذشته به چنین گفتگوهائی خوشبین نیستم .

 رهبر انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه در دیدگاه آمریكائیها گفتگو به معنای مذاكره برای رسیدن به راه حل منطقی نیست ، خاطرنشان كردند: از نظر آمریكائیها گفتگو بمعنای  وادار كردن طرف مقابل برای قبول حرف آنها است ، بنابراین ما همواره این نوع گفتگو را تحمیلی می دانیم و جمهوری اسلامی ایران نیز زیر بار تحمیل نمی رود.

حضرت آیت ا... خامنه ای با تاكید مجدد بر خوشبین نبودن به چنین گفتگوئی افزودند : البته من مخالفتی هم ندارم .
ایشان سپس چند موضوع را برای آمریكائیها ، به صراحت بیان كردند.

 موضوع اولی كه رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره كردند ، پیغام های مكرر آمریكائیها مبنی بر نداشتن قصد تغییر حكومت ایران بود .
 

حضرت آیت ا... خامنه ای در این خصوص تاكید كردند : ما هیچگاه نگران قصد تغییر نظام جمهوری اسلامی از جانب شما نیستم زیرا آن زمانی كه این قصد را داشتید و به صراحت هم می گفتید ، هیچ كاری نتوانستید انجام دهید و بعد از این هم نخواهید توانست .

ایشان به موضوع دوم ، یعنی تاكید آمریكائیها مبنی بر صداقتشان در پیشنهاد مذاكره اشاره و خاطر نشان كردند : ما بارها گفته ایم كه بدنبال سلاح هسته ای نیستیم اما آمریكائیها می گویند باور نمی كنیم. در این شرایط چرا ما باید حرف آمریكا را در مورد صادقانه بودن پیشنهاد مذاكره ، باور كنیم .

رهبر انقلاب اسلامی افزودند : برداشت ما این است كه پیشنهاد مذاكره یك تاكتیك آمریكائی برای فریب افكار عمومی دنیا و مردم ایران است و اگر اینگونه نیست ، باید آمریكائیها این موضوع را در عمل ثابت كنند.

حضرت آیت ا... خامنه ای در همین بخش به یكی از تاكتیك های تبلیغاتی آمریكائیها اشاره و خاطرنشان كردند : آنها در مواردی گفته اند كه برخی افراد از طرف رهبر ایران با آمریكا مذاكره كرده اند ، در حالیكه این سخن ، دروغ محض است و تاكنون هیچ كس از طرف رهبری با آمریكا مذاكره نكرده است .

 ایشان افزودند : فقط در چند مورد ، دولتهای مختلف ، در برخی موضوعات مقطعی ، با آمریكا مذاكراتی انجام دادند كه در همان مذاكرات هم دولت موظف به رعایت خطوط قرمز رهبری بود و امروز نیز ، باید این خطوط قرمز رعایت شود .

موضوع سومی كه رهبر انقلاب اسلامی در مورد مذاكره با آمریكا ، به آن اشاره كردند ، تمایل نداشتن آمریكائیها برای به نتیجه رسیدن و پایان مذاكرات هسته ای بود .

حضرت آیت ا... خامنه ای افزودند : اگر آمریكائیها واقعاً تمایل به حل موضوع هسته ای ایران دارند ، راه حل آن نیز آسان است و باید به حق غنی سازی هسته ای ایران برای اهداف صلح آمیز اعتراف كنند .

ایشان با تاكید بر اینكه اجرای مقررات نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز می تواند نگرانی ها را  از بین ببرد ، خاطرنشان كردند : تجربیات و شرایط صحنه نشان می دهد كه آمریكائیها بدنبال حل این موضوع نیستند و می خواهند با باقی ماندن آن، بهانه ای برای فشار به ملت ایران و به قول خودشان فلج كردن ملت داشته باشند اما به كوری چشم دشمنان، ملت ایران فلج نخواهد شد .

نكته آخر رهبر انقلاب اسلامی در این موضوع، ارائه یك راه حل به آمریكائیها بود.

حضرت آیت ا... خامنه ای گفتند : اگر آمریكائیها صادقانه می خواهند ، قضایا تمام شود ، راه حل پیشنهادی ما این است كه در گفتار و عمل ، دست از دشمنی با ملت ایران بردارند .

ایشان با یادآوری سیاست های خصمانه آمریكا بر ضد ملت ایران در 34 سال گذشته و شكست آن سیاستها تاكید كردند ، اگر این سیاستها ادامه پیدا كند باز هم شكست خواهند خورد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع بسیار مهم انتخابات ریاست جمهوری در 24 خردادماه اشاره كردند و افزودند : انتخابات مظهر حماسه سیاسی و اقتدار نظام اسلامی واراده ملی و آبروی نظام است .
 

حضرت آیت ا... خامنه ای مشاركت گسترده مردم در انتخابات را با اهمیت برشمردند و تاكید كردند: حضور گسترده مردم و شور انتخاباتی علاوه برتامین امنیت كشور ، تهدیدهای دشمنان را بی اثر و آنان را نا امید خواهد كرد.

ایشان با تاكید بر ضرورت حضور همه جریانها و سلیقه های سیاسی معتقد به نظام اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری افزودند: انتخابات مخصوص یك جریان و سلیقه خاص سیاسی نیست بلكه وظیفه و حق همه كسانی كه دل در گرو منافع ملی و استقلال كشور دارند ، حضور در انتخابات است .

رهبر انقلاب اسلامی تاكید كردند: روی گردانی از انتخابات مناسب كسانی است كه با نظام اسلامی مخالفند .

حضرت آیت ا... خامنه ای ، رأی مردم را تعیین كننده نهائی در انتخابات دانستند و افزودند :تشخیص مردم در شناخت اصلح مهم است و مردم باید با تحقیق از افراد مورد اطمینان و دقت در كاندیداها ، به فرد اصلح برسند .

ایشان با تاكید بر اینكه رهبری در انتخابات یك رای بیشتر ندارد و كسی هم از این رای اطلاع نخواهد داشت ، خاطر نشان كردند : هرگونه سخن یا اظهار نظر ی مبنی بر اینكه رهبری به فرد خاصی نظر دارد ، نادرست است .

 رهبر انقلاب اسلامی به مردم توصیه كردند : مراقب باشند تا در شناخت فرد اصلح تحت تاثیر نسبت ها و اظهارات در رسانه های گوناگون از جمله پیامك های انبوهی كه رواج پیدا كرده ،قرار نگیرند .

حضرت آیت ا... خامنه ای با تاكید بر لزوم تمكین همه در برابر قانون خاطر نشان كردند : حوادث سال 88 از آنجا آغاز شد كه عده ای نخواستند به قانون و رأی مردم تمكین كنند و در مقابل، مردم را به شورش های خیابانی دعوت كردند كه یكی از خطاهای جبران ناپذیر بود.

ایشان افزودند : خوشبختانه سازوكارهای قانونی برای رفع هرگونه شبهه ای وجود دارد بنابراین همه باید به انتخاب اكثریت مردم ، تمكین كنند .

رهبر انقلاب اسلامی در خصوص ویژگیهای رئیس جمهور آینده تاكید كردند : رئیس جمهور آینده باید ضمن اینكه دارای امتیازات رئیس جمهور قبلی باشد ، از نقاط ضعف او نیز به دور باشد .

حضرت آیت ا... خامنه ای افزودند : باید انتخاب مردم در انتخابات ریاست جمهوری نشانگر پیشرفت و تكامل و انتخاب بهترین ها در هر دوره نسبت به دوره های قبل باشد .

ایشان در پایان خاطرنشان كردند : كسانی كه وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری می شوند باید پایبند به انقلاب اسلامی وارزشها، پایبند به منافع ملی ومعتقد به اداره كشوربا عقل جمعی و تدبیر باشند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب ، آیت ا... واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی ضمن خوش آمد گویی به زائران امام رضا (ع) به نامگذاری امسال اشاره كرد و گفت : در سال " حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی" ملت هوشیار و بصیر ایران در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی به موفقیت های بزرگی دست خواهد یافت و مشكلات را با تلاش و همدلی پشت سرخواهد گذاشت.
 
 
 

  

.صفحه اصلی .
   

 مطالب اختصاصی

   
 گفتگو  

مقالات

 

ياد داشت

نکته و نظر

  

 پرسش و پاسخ
 دینی
 شرعی

 فرهنگی

  اجتماعی
 سیاسی
  
 پایگاههای مفید

وصال نور

 

زندگي رهبر

علما و بزرگان

درسهايي ازقرآن

 
 پیوندها
 پایگهاهها
 ترجمه : English
 ارتباط با ما

الماسي بر اي فريب