سيدعلي اكبر شاه حسيني 

سم الله الرحمن الرحیم

 

« اَلحَمدُ وَ شُکرُ لله رَبِّ العَالَمیِن وَالصّلاهُ وَ السَّلامُ عَلَی خَیِر خَلقِه وَ اَشرَفِ بَریَّتِه اَبِی القَاسِم مُحَمَّد (ص) وَ عَلَی آلهِ الطِّیّبیِنَ الطَّاهِرِین اَلهُدَاتِ اَلمَهدِیِیِن »

 

 

وهابیت نه دين است و نه مذهب بلكه فرقه اي است ضاله و خود ساخته که منشعب از مذهب سنی حنبلی مي باشد. علماي اهل سنت و بويژه مذهب حنبلي نيز بارها انزجار خود را با محكوم كردن عملكرد اين گروهك در دويست سال اخير كه سبب جنگها و خونريزي هاي بسياري در بين مسلمانان شده است را اعلام داشته اند.

عبدالوهاب از علمای سنی عربستان است  كه وی خود پیرو شیخ الاسلام ابن تيميه بود و با ایدئولوژی‌های شيعه و تصوف و... آن زمان به مخالفت برخاست. شیخ محمد عبدالوهاب تنها به حدیث و قرآن اعتقاد داشت و واسطه کردن شخص و بندگان خدا را کفر به خدا و شرک مطلق می دانست.

شیخ محمد بن عبدالوهاب در سال 1115 هجري قمري حدود 313 سال قبل در عونيه نجد متولد شد و در دمشق بتحصيل پرداخت و سپس به بغداد و بصره مسافرت کرد و در بازگشت،  محمد بن سعود که بر قبائل عتوب و عنزه حكومت داشت را به افکار شیطانی خود دعوت کرد. و او نيز بعلت جهل و بي سوادي در امور ديني این عقیده را پذیرفت و افکار شیخ محمد بن عبدالوهاب را شعار حکومت خود کرد. و برای نشر آن افكار انحرافي و شيطاني با شهر های مجاور خود پيکار ها کرد و مرکز حکومت خود را درعيه قرار داد، در آنزمان رياضی ها از دعوت او سرپيچي نموده و دهام بن دواس امير رياض با ابن سعود سالها پيکار کرد تا عاقبت مغلوب شد و حکومت رياض به ابن سعود رسید. و آئين جعلي اين گروهك پا به عرصه حكومت نهاد و بر قلب و قبله گاه مسلمين سلطه پيدا كرد.

پس از آن پسرش عبدالعزيز بن سعود به حكومت رسيد. او نيز برای نشر آئین گروهك وهابيت جنگ ها و خونريزي هاي فراواني کرد. در سال 1215 هجري قمري  ( 1875 میلادی ) با لشكر كشي و حدود پانزده هزار تن از وهابیون منحرف برای پاک کردن شهر  مقدس كربلا از آنچه « نمادهای شرک » می‌نامیدند به شهر کربلا حمله کرده و خزينه و حرم حضرت ابا عبدالله الحسين (عليه السلام)  را بکلی تخریب کردند. چون اين خبر منتشر شد، فتعليشاه پادشاه وقت ايران ، يكصد هزار لشگر فراهم کرد و سليمان پاشا والی بغداد نيز لشگری جداگانه آماده نمود که با لشکر وهابیون در  صحراي نجد رزم کنند. ولي به علت بروز جنگ روسيه در ايران و جنگ كردها برای برپایی کشور مستقل در عراق مانع از اين اقدام شد و بدين صورت تفکر وهابیت به شکلی قدرتمند ظهور کرد.

 

بقيع ، بارگاه ملکوتی امامان معصوم همچون : امام حسن مجتبی – امام زین العابدین – امام محمد باقر- امام جعفرصادق – به روایتی حضرت فاطمه – فاطمه بنت اسد و پسر و دختران پیامبر (ص) عليهم السلام  که بر مبنای سيستم معماری اسلامی و زيبا بنا شده بود و هربيننده ای را شيفته خود می کرد و عده ای از سفرنامه نويسان مسلمان عرب همچون ابن بطوطه و ابن جبیر و سفرنامه نويسان خارجی و مستشرق ، در کتابهای خود آن را به زيبايي توصيف کرده اند و حتی زمامداران مدينه در طول تاريخ به آباداني اهمِت ويژه ای قائل بودند که در هشتم شوال سال 1220 هجري قمري ( 1880 میلادی ) اولین بار با به قدرت رسيدن نخستين دولت سعودی، توسط آل سعود ویران شد و پس از این حادثه هنگاميکه این دولت وهابی توسط  دولت عثمانی سرنگون گشت با بهره گيری از همياری تمام مسلمان جهان از فرق مختلف ، مجدداً بارگاه امامان معصوم در بقيع به شکل زيبايي بازسازی شد.

درسال 1344 هجری قمری ( 1926 ميلادی ) آل سعود پس ازبه قدرت رسيدن مجدد و تشکيل سومين دولت خود، شهر مدينه النبي را مورد يورش وحشیانه خود قرار داد و همانند امروز بر اساس فتوای مفتی های مزدور دربار سلاطين ، پس از اهانت به ساحت مقدس ائمه اطهار بقع های مقدس امامان (ع) در بقيع را ویرا ن کردند. و اين حادثه منجر به عکس العمل شديد مسلمانان در اقصی نقاط جهان بويژه داخل جزيرة العرب ، عراق، ایران، مصر ، هند و پاکستان گشت و مسلمانان خواستار بازسازي بقيع شدند، ابن سعود به دليل فشار مسلمانان وعده بازسازی بقيع را داد ،امّا عملاً هيچگونه اقدامي در این خصوص بعمل نیاورد.

تاكنون افکار پليد شیخ محمد بن عبدالوهاب منجر به نزاع های خونینی در كشورهاي اسلامي  بويژه عراق و کشته شدن هزاران نفر از شیعیان در شهرهای شیعه نشین عراق و طائف و همچنین در میان مناطق صوفيه کردستان عراق و تركيه شده است.

در پنجاه سال اخير به سبب جاه طلبي و وابستگي كامل حكومت آل سعود به دشمنان اسلام ناب محمدي (ص) افكار انحرافي وهابیت بعنوان مذهب دربار سعودي تلقي شده و در اداره قبله گاه مسلمين و انحراف مسلمان از راه مبارزه با دشمنان دين نقش مؤثري داشته است. از جمله جنايتهاي اين گروهك الحادي در سالهاي اخير ، كشتار وحشيانه و به شهادت رساندن صدها حجاج كشورهاي اسلامي در مناسك حج ابراهيمي سال 1366 هجري شمسي  ( 1408 هجري قمري ) در مراسم برائت از مشركين درشهر مكه بوده است.

چنانچه با نگاه اجمالي به تاريخ تولد ناميمون و عمر پنجاه ساله رژيم جعلي اسراييل همراه با جنايتهایش عليه ملت مظلوم فلسطين و سلطه صهيونستها بر بيت المقدس بعنوان اولين قبله گاه مسلمين ، به راحتي مي توان فهميد كه گروهك ضاله وهابيت هويتي جز جاسوسي صهيونيستها نداشته و تا مغز استخوان حكومت سعودي رسوخ كرده است.

در هر برهه از زمان هنگاميکه عده اي از مسلمانان تصميم به مقابله جدي با اشغالگران سر زمين اسلامي فلسطين و جنايات غيرانساني اسراييل عليه ساكنين آن گرفته اند توسط اين گروهك و حاكمان وابسته بعضي از كشورهاي اسلامي با خيانتهاي آشكار و پنهان و زد و بندهاي پشت پرده و نا جوانمردانه مواجه و از پشت خنجر خورده و  به سلطه استعمار بر پيكر اسلام و مسلمين کمک کرده اند.

گروهي تحت عنوان سردمداران مبارزه پنجاه ساله با اسراييل كه از ناحيه گروهك وهابيت و حكومت سعودي حمايت هاي بيدريغ مالي و تسليحاتي مي شوند به راحتي با پشت پا زدن به آرمانهاي ملت فلسطين و جهان اسلام با دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمين اظهار دوستي و مودت مي كنند و در مقابل حركت خودجوش مردمي و دولت مشروع و قانوني ملت مظلوم فلسطين قرار مي گيرند و بعد هم اسناد جاسوسي آنان با سازمان اطلاعاتي موساد اسراييل و سازمان سيا امريكا افشاء مي شود.

 

 

دشمنان قسم خورده مكتب اسلام در سالهای اخير از نفوذ معنوي انقلاب اسلامي ايران و الگو گرفتن مسلمانان در كشورهاي همسايه مانند: افغانستان ، عراق ، تركيه و مقاومت 33 روزه حزب الله لبنان به سبب پيروزي غرور آفرين نبردي نامتقارن با قوي ترين ارتش خاورميانه كه سالها سايه وحشت خود را بر سر كشورهاي اسلامي افكنده بود به وحشت افتاده است و در حاليكه شمارش معكوس نابودي خود مي شمارد با چاره انديشي براي كند كردن اين حركت انقلابي از عوامل جاسوسي و نفوذي خود به نام دين و دستان جنايت پيشه و خون آلوده مفتي هاي قلم به مزد درباري هاي وهابيت تحت عنوان مقابله با شرك بهره جسته تا شايد در اين مسير موفقيتهايي را كسب نمايد.

از آنجاييكه اين گروهك جعلي و عامل نفوذي صهيونيستها و استكبار جهاني نتوانست اقداماتي مؤثر و شكننده در صفوف متحد و منسجم مسلمان ايجاد كند عده اي از آنان را با تعليم و تربيت هاي ويژه با نام دين و آموختن شيوه هاي غير انساني آماده جرم و جنايت با نام القاعده و سلفي هاي تكفيري (سلفی جهادی) در كشورهاي اسلامي كردند.

حال اين سئوال براي تمامي مسلمانان جهان مطرح است، چرا  گروهك وهابي و القاعده در كشورهاي اسلامي با عنوان مبارزه عليه استكبار اقدام به انفجار و ترور و كشتن مسلمانان و ايجاد تفرقه و شكاف در وحدت مسلمين و نابودي سرمايه هاي آنان مي كنند و فعاليت هاي خود را به داخل اسراييل و كشورهايي كه عليه مسمانان توطئه مي كنند منتقل نمي كنند؟!

بازگرداندن احترام و شکوه به مزار اهل بيت (ع) و اصحاب پيامبر (ص) در بقيع و عراق و بازسازی هرچه سريعتر آن مسئوليتی است سنگین که بر عهده تمام مسلمانان است.حال با عنايت به بررسي مختصر به تاريخچه و عملكرد گروهك جعلي وهابيت ( حکومت آل سعود) که عامل صهيونيزم جهاني است بر همه مسلمانان و كشورهاي اسلامي لازم است با اتحاد و انسجام اسلامي و سازکارهای ديپلماتیک ، برپايي راهپیمایی و صدور بیانیه های اعتراض آمیز به رژیم سعودی در جهت ريشه كني اين عامل اصلي تفرقه در جهان اسلام اقدامي موثر بعمل آورده و با محكوم كردن اقدامات غير انساني آنان از جمله انفجارهای و تخریب در سامرا و دیگر اماکن مقدس در عراق كه موجب بدبيني ملل دنيا نسبت به مكتب حياتبخش اسلام شده است دستان کثيف آنان را از حرمین شرفین در شبه جزیره عربستان و محافل اسلامي کوتاه و با عوامل مزدورشان مطابق با احكام شرع مقدس دين حنيف و اسلام ناب محمدي (ص) قاطعانه برخورد شود تا ضمن استحكام بيشترجبهه متحد اسلامي دشمنان دين را در رسيدن به اهداف شوم خود ناكام نمايند.